KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16171013
nr 1617 1013
Helge Linden
(1897-1961), Sverige
Oljemålning, "Nattkaj, Umeå". Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
Helge Linden, svensk målare född i Umeå 1897, död 1961.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
6.200 kr
måndag 29 april 2024
kl 20:16:41
5.000 kr
5.400 kr
6.000 kr
6.000 kr
6.000 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
29 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska